Вихід випуску: вересень 2023 року
Останній день подачі пропозицій статей: 16 січня 2023 року
Щоб переглянути оголошення про прийом пропозицій у форматі PDF, натисніть тут
Війна в Україні спричинила вимушене переміщення у таких масштабах і з такою швидкістю, яких Європа не бачила з часів Другої світової. Ця криза перевернула закоренілі припущення про те, що примусове переміщення — це виклик «Глобального Півдня», і залучила багато нових сторін до реагування на потреби переміщених осіб — як в Україні, так і в країнах, що приймають біженок і біженців. Це привело до засвоєння багатьох уроків і спричинило потребу в інноваціях та адаптації, а також спровокувало розвиток нових видів партнерства і моделей фінансування.
Цей випуск FMR має на меті висвітлити питання, які виникли унаслідок кризи, а також роздумати над осмисленнями й уроками, отриманими в процесі миттєвого реагування, і глибинними наслідками кризи в Україні для міжнародної системи біженства й надання притулку.
Оголошення про прийом публікацій
Для цього випуску FMR редактор(к)и очікують матеріалів, зокрема, тематичних досліджень (аналіз кейсів), що орієнтовані на висвітлення практик / політик та відображають найрізноманітніший спектр думок і досвіду. Ми прагнемо створити відкритий майданчик, де можна ділитися ідеями, досвідом і найкращими практиками. З цією метою ми розглядаємо пропозиції статей від авторів / авторок будь-якої національності, гендеру чи сфери діяльності та сприятимемо розмаїттю кутів зору з метою збагачення дискусії.
Осмислення й уроки
Ми вітаємо пропозиції статей від переміщених осіб, практиків і практикинь, дослідників і дослідниць, що працюють з переміщеними внаслідок війни в Україні особами, у яких ітиметься про отримані осмислення (інсайти) та здобуті уроки.
У статтях автор(к)и повинні прагнути дати відповіді на такі широкі запитання: Які осмислення ви отримали через реагування на вимушене переміщення (внутрішнє або транскордонне) або з власного пережитого досвіду переміщення? Які уроки можна з цього винести для роботи з переміщеними особами в цьому ж регіоні і / або за його межами в майбутньому? Автор(к)и можуть присвятити свій матеріал аналізу конкретних кейсів або певній тематичній чи географічній сфері.
Можливі сфери інтересів:
- роль місцевих організацій громадянського суспільства та самоорганізованого волонтерства у реагуванні на переміщення (внутрішнє і транскордонне);
- залучення переміщених осіб до процесу прийняття рішень та відповідальність перед постраждалим населенням;
- механізми фандрейзингу і фінансування, зокрема, від нетрадиційних / приватних донорів і корпорацій;
- роль різноманітних сторін процесу, зокрема, приватного сектору, місцевої та регіональної влади, медіа та діаспори, а також координація між цими групами;
- виникнення нових форм партнерства між сторонами процесу;
- роль українського уряду та політичні міркування, пов’язані з гуманітарним реагуванням;
- роль жінок у реагуванні на переміщення;
- внесок і потреби молоді;
- захист уразливих груп населення (зокрема, людей літнього віку, дітей, людей із інвалідністю, етнічними меншинами, включно з ромами) та перешкоди, з якими можуть стикатися ці групи при доступі до допомоги;
- соціально-економічна інтеграція ВПО та біженців / -ок;
- надання переміщеним особам житла, освіти та мовної підтримки;
- психічне здоров’я та психосоціальна підтримка;
- сексуальне та гендерне насилля, сексуальне рабство, торгівля людьми;
- роль релігійних організацій і лідерів;
- використання цифрових технологій, зокрема, соцмереж;
- моніторинг і оцінка, збір та аналіз даних.
Загальні наслідки
Ми також вітаємо матеріали, де містяться роздуми під ширшим кутом зору щодо наслідків війни в Україні на політики й практики вимушеної міграції, зокрема у сферах захисту й рішень, дискримінації та міжнародного законодавства у справах біженців.
Можливі теми для обговорення:
- реагування у країнах, що приймають переміщених осіб (коротко-, середньо- та довгострокове);
- роль нових правових рамок, які врегульовують надання притулку, зокрема Директиви про тимчасовий захист у ЄС;
- розробка законодавства / політики на рівні країни і регіону;
- потоки фінансування і донорські пріоритети;
- застосування гуманітарних принципів (таких як нейтральність та неупередженість);
- роль міжнародних організацій і альянсів.
Заувага: Просимо авторів / авторок належно врахувати актуальність їхніх відповідей для осіб із інвалідністю, ЛГБТІК+, літніх людей та інших груп із особливими вразливостями чи характеристиками і використати у своїй статті гендерний підхід.
Менторство
Після успіху менторської схеми у 70-му випуску FMR, ми відкриваємо нову когорту для цього номера. Подаватися на участь у менторстві можуть особи, які пережили досвід переміщення у будь-якому регіоні світу. При подачі заявки з пропозицією статті через форму за покликанням, поданим нижче, будь ласка, зазначте, чи хочете ви взяти участь у менторській схемі. Заявки розглядатимуться з урахуванням того, наскільки сильний запропонований матеріал, а менторів призначатимуть якомога більшій кількості авторів із досвідом вимушеного переселення.
Подача публікацій
Якщо ви вже подавали пропозиції статей у редакцію FMR, зауважте, будь ласка, що ми змінили процес прийняття заявок. Рекомендуємо перед заповненням форми прочитати наш документ «Як писати пропозицію статті». Пропозиції статей потрібно подати через цю форму до 16 січня 2023 року. Окресліть, будь ласка, що ви сподіваєтеся висвітлити у своїй статті та чому ви вважаєте, що це буде цікаво читачам і читачкам FMR. Пропозиція не повинна перевищувати 300 слів.
Ми розглянемо всі пропозиції до 3 лютого 2023 року й оберемо серед них певну кількість, які потрібно буде розписати у статтю обсягом до 2 300 слів. Автор(к)и матимуть місяць на подачу повного тексту. Ці тексти будуть переглянуті, і фінальні статті буде обрано для редагування й публікації у 72-му випуску FMR у червні 2023 року.
У випадку виникнення запитань звертайтеся до редакції FMR.